RCP1206W130RJET
Mfr.Part #
RCP1206W130RJET
Description
RES SMD 130 OHM 5% 2.4W 1206
Max Power Dissipation :
11W
Resistance :
130Ohms
Factory Lead Time :
11 Weeks
Length :
3.0988mm
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
1.524mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Power (Watts) :
2.4W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.060W 3.10mmx1.52mm
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Packaging :
Tray
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RCP1206W130RJET
Vishay / Dale RCP1206W130RJET
RCP Series, Thick Film, 130Ohms, 2.4W, ±5%, -65°C~155°C