RCP1206W11R0JED
Mfr.Part #
RCP1206W11R0JED
Description
RES SMD 11 OHM 5% 2.4W 1206
Length :
3.0988mm
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Power Dissipation :
11W
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Width :
1.524mm
Resistance :
11Ohms
Size / Dimension :
0.122Lx0.060W 3.10mmx1.52mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Published :
Power (Watts) :
2.4W
Tolerance :
±5%
Datasheets
RCP1206W11R0JED
Vishay / Dale RCP1206W11R0JED
RCP Series, Thick Film, 11Ohms, 2.4W, ±5%, -65°C~155°C