RCP1206B330RJET
Mfr.Part #
RCP1206B330RJET
Description
RES SMD 330 OHM 5% 2.4W 1206
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
330Ohms
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
3.0988mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Max Power Dissipation :
11W
Size / Dimension :
0.122Lx0.060W 3.10mmx1.52mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.524mm
Power (Watts) :
2.4W
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tray
Datasheets
RCP1206B330RJET
Vishay / Dale RCP1206B330RJET
RCP Series, Thick Film, 330Ohms, 2.4W, ±5%, -65°C~155°C