RCP1206B13R0JWB
Mfr.Part #
RCP1206B13R0JWB
Description
RES SMD 13 OHM 5% 2.4W 1206
Factory Lead Time :
11 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.060W 3.10mmx1.52mm
Length :
3.0988mm
Max Power Dissipation :
11W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Resistance :
13Ohms
Power (Watts) :
2.4W
Published :
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Width :
1.524mm
Supplier Device Package :
Datasheets
RCP1206B13R0JWB
Vishay / Dale RCP1206B13R0JWB
RCP Series, Thick Film, 13Ohms, 2.4W, ±5%, -65°C~155°C