RCP1206B13R0JS6
Mfr.Part #
RCP1206B13R0JS6
Description
RES SMD 13 OHM 5% 2.4W 1206
Max Power Dissipation :
11W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Width :
1.524mm
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Length :
3.0988mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
2.4W
Resistance :
13Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.060W 3.10mmx1.52mm
Datasheets
RCP1206B13R0JS6
Vishay / Dale RCP1206B13R0JS6
RCP Series, Thick Film, 13Ohms, 2.4W, ±5%, -65°C~155°C