RCMT4068R00DHB00
Mfr.Part #
RCMT4068R00DHB00
Through Hole Resistors
Power Rating :
4W
Diameter :
10.2mm
Factory Lead Time :
111 Weeks
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Length :
54mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Resistance :
68Ohm
Tolerance :
0.5%
Contact Plating :
Tin
Datasheets
RCMT4068R00DHB00
Through Hole 68Ohm, Metal Film,