RCMT4024301FHB00
Mfr.Part #
RCMT4024301FHB00
SFERNICE FIXED RESISTORS
Stock
408
In Stock :
408
Tolerance :
1%
Contact Plating :
Tin
Length :
54mm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Composition :
Metal Film
Published :
2016
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Package / Case :
Molded
Power Rating :
4W
Resistance :
24.3kOhm
Diameter :
10.2mm
Datasheets
RCMT4024301FHB00
Through Hole 24.3kOhm, Metal Film,