RCMS1064902FHS09
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCMS1064902FHS09
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Length :
16mm
Resistance :
649kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Diameter :
6.2mm
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Molded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
1%
Composition :
Metal Film
Datasheets
RCMS1064902FHS09
Through Hole 649kOhm, Metal Film,