RCMS10400R0FHA20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCMS10400R0FHA20
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Molded
Packaging :
Tape and Box (TB)
Composition :
Metal Film
Length :
16mm
Mount :
Through Hole
Diameter :
6.2mm
Radiation Hardening :
No
Resistance :
400Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Datasheets
RCMS10400R0FHA20
Through Hole 400Ohm, Metal Film,