RCMS0231200FHA20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCMS0231200FHA20
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Stock
489
In Stock :
489
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Molded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
3.12kOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Diameter :
2.5mm
Length :
6.5mm
Tolerance :
1%
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Tin
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
RCMS0231200FHA20
Through Hole 3.12kOhm, Metal Film,