RCMS02198R0FHA20
Mfr.Part #
RCMS02198R0FHA20
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Tolerance :
1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Diameter :
2.5mm
Length :
6.5mm
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Resistance :
198Ohm
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RCMS02198R0FHA20
Through Hole 198Ohm, Metal Film,