RCMS02107R0FHA20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCMS02107R0FHA20
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Length :
6.5mm
Package / Case :
Molded
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Tolerance :
1%
Contact Plating :
Tin
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
2.5mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Metal Film
Resistance :
107Ohm
Datasheets
RCMS02107R0FHA20
Through Hole 107Ohm, Metal Film,