RCMM105603JKS09
Mfr.Part #
RCMM105603JKS09
Description
RES 560K OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
5%
Resistance :
560kOhm
Length :
16mm
Diameter :
6.2mm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Power Rating :
1W
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RCMM105603JKS09
Through Hole 560kOhm, Metal Film,