RCMM103900JKS09
Mfr.Part #
RCMM103900JKS09
Description
RES 3 OHM 5% 1/2W AXIAL
Molded
Radiation Hardening :
No
Resistance :
390ohm
Power Rating :
1W
Length :
16mm
Diameter :
6.2mm
Tolerance :
5%
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Datasheets
RCMM103900JKS09
Through Hole 390Ohm, Metal Film,