RCMM101001GKS09
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCMM101001GKS09
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
RES 3 OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Length :
16mm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Tolerance :
2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
1kOhm
Diameter :
6.2mm
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Molded
Power Rating :
1W
Mount :
Through Hole
Datasheets
RCMM101001GKS09
Through Hole 1kOhm, Metal Film,