RCMM054702JKS14
Mfr.Part #
RCMM054702JKS14
Description
RES 47K OHM 5% 1/2W AXIAL
Diameter :
3.65mm
Radiation Hardening :
No
Resistance :
47kOhm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Length :
10.2mm
Tolerance :
5%
Datasheets
RCMM054702JKS14
Through Hole 47kOhm, Metal Film,