RCMM053300JKS14
Mfr.Part #
RCMM053300JKS14
Description
RES 330 OHM 5% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
13 Weeks
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Resistance :
330Ohm
Diameter :
3.65mm
Package / Case :
Molded
Radiation Hardening :
No
Composition :
Metal Film
Termination :
Axial
Length :
10.2mm
Tolerance :
5%
Datasheets
RCMM053300JKS14
Through Hole 330Ohm, Metal Film,