RCMM026801JKS14
Mfr.Part #
RCMM026801JKS14
Description
RES 6.8K OHM 5% 1/2W AXIAL
Molded
Published :
Tolerance :
5%
Diameter :
2.5mm
Contact Plating :
Tin
Length :
6.5mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
6.8kOhm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Datasheets
RCMM026801JKS14
Through Hole 6.8kOhm, Metal Film,