RCMM022400JKS14
Mfr.Part #
RCMM022400JKS14
Description
RES 240 OHM 5% 1/2W AXIAL
ROHS3 Compliant
Published :
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Length :
6.5mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
240Ohm
Diameter :
2.5mm
Tolerance :
5%
Datasheets
RCMM022400JKS14
Through Hole 240Ohm, Metal Film,