RCMM021653JKS14
Mfr.Part #
RCMM021653JKS14
Description
RES 165K OHM 5% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Diameter :
2.5mm
Length :
6.5mm
Resistance :
165kOhm
Tolerance :
5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RCMM021653JKS14
Through Hole 165kOhm, Metal Film,