RCMM021601JKS14
Mfr.Part #
RCMM021601JKS14
Description
RES 1.6K OHM 5% 1/2W AXIAL
Tolerance :
5%
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Resistance :
1.6kOhm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Diameter :
2.5mm
Length :
6.5mm
Datasheets
RCMM021601JKS14
Through Hole 1.6kOhm, Metal Film,