RCMM021600JKA20
Mfr.Part #
RCMM021600JKA20
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Length :
6.5mm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Tolerance :
5%
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Diameter :
2.5mm
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
160Ohm
Datasheets
RCMM021600JKA20
Through Hole 160Ohm, Metal Film,