RCMM021502JKA22
Mfr.Part #
RCMM021502JKA22
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Molded
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
15kOhm
Length :
6.5mm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Diameter :
2.5mm
Tolerance :
5%
Contact Plating :
Tin
Datasheets
RCMM021502JKA22
Through Hole 15kOhm, Metal Film,