RCME0212400FYS03
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCME0212400FYS03
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Published :
Temperature Coefficient :
10 ppm/°C
Length :
6.5mm
Contact Plating :
Tin
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
111 Weeks
Composition :
Metal Film
Tolerance :
1%
Resistance :
1.24kOhm
Diameter :
2.4mm
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Molded
Datasheets
RCME0212400FYS03
Vishay / Sfernice RCME0212400FYS03
Through Hole 1.24kOhm, Metal Film,