RCMA05665R0FHS03
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCMA05665R0FHS03
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
111 Weeks
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Molded
Published :
Length :
10.4mm
Resistance :
665Ohm
Mount :
Through Hole
Composition :
Metal Film
Diameter :
4.2mm
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Tolerance :
1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
RCMA05665R0FHS03
Vishay / Sfernice RCMA05665R0FHS03
Through Hole 665Ohm, Metal Film,