RCMA0511000FDS03
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCMA0511000FDS03
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Diameter :
4.2mm
Length :
10.4mm
Resistance :
1.1kOhm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Package / Case :
Molded
Composition :
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
1%
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RCMA0511000FDS03
Vishay / Sfernice RCMA0511000FDS03
Through Hole 1.1kOhm, Metal Film,