RCMA0210501BES03
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCMA0210501BES03
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Termination :
Axial
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Tin
Diameter :
2.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Molded
Military Standard :
Not
Mount :
Through Hole
Length :
6.7mm
Resistance :
10.5kOhm
Tolerance :
0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Datasheets
RCMA0210501BES03
Vishay / Sfernice RCMA0210501BES03
Through Hole 10.5kOhm, Metal Film,