RCH1216BNP-182K
Mfr.Part #
RCH1216BNP-182K
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Description
FIXED IND 1.8MH 460MA 1.93OHM TH
Height :
16mm
Height Seated (Max) :
0.630 16.00mm
Max DC Current :
460mA
DC Resistance (DCR) :
1.93Ohm Max
Series :
RCH1216B
Published :
Current - Saturation :
760mA
Size / Dimension :
0.492Dia 12.50mm
Inductance :
1.8mH
Current Rating :
460mA
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Package / Case :
Lead Length :
5mm
Weight :
5.200011g
Test Frequency :
1kHz
Lead Diameter :
0.7 mm
Lead/Base Style :
Pin
Operating Temperature :
-30°C~100°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
RCH1216BNP-182K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD