RCH106NP-221K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCH106NP-221K
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220UH 760MA 780MOHM TH
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Inductance :
220μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead/Base Style :
Pin
Lead Diameter :
0.7 mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Shielding :
No
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Test Frequency :
1kHz
Type :
Wirewound
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
4
Current Rating :
760mA
Material - Core :
Ferrite
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
12 Weeks
Pbfree Code :
yes
DC Resistance (DCR) :
780mOhm Max
Mounting Type :
Through Hole
Max DC Current :
760mA
Lead Length :
3.5mm
Height :
6.5mm
Series :
RCH-106
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Tolerance :
±10%
Mount :
Through Hole
Weight :
1.700008g
Datasheets
RCH106NP-221K
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD