RCH110NP-681K
Mfr.Part #
RCH110NP-681K
Description
FIXED IND 680UH 650MA 1.1 OHM TH
Number of Terminations :
4
Lead/Base Style :
Pin
Diameter :
10mm
Test Frequency :
1kHz
Tolerance :
±10%
Termination :
Radial
Current Rating :
650mA
Max DC Current :
650mA
Weight :
3.099992g
Series :
RCH-110
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Inductance :
680μH
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Lead Diameter :
700 µm
Lead Pitch :
5mm
Packaging :
Bulk
DC Resistance (DCR) :
1.1Ohm Max
Height :
10.5mm
Frequency - Self Resonant :
2.1MHz
Datasheets
RCH110NP-681K
Sumida Corporation RCH110NP-681K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD