RCH110NP-390K
Mfr.Part #
RCH110NP-390K
Description
FIXED IND 39UH 2.7A 73 MOHM TH
Test Frequency :
1kHz
DC Resistance (DCR) :
73mOhm Max
Tolerance :
±10%
Max DC Current :
2.7A
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Lead Diameter :
0.7 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
2.7A
Number of Terminations :
4
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Height :
10.5mm
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Weight :
3.099992g
Inductance :
39μH
Wirewound
Lead Length :
3.5mm
Frequency - Self Resonant :
8.6MHz
Series :
RCH-110
Datasheets
RCH110NP-390K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD