RCH108NP-4R7M
Mfr.Part #
RCH108NP-4R7M
Description
FIXED IND 4.7UH 5.7A 11.7MOHM TH
yes
Case/Size Code :
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Test Frequency :
7.96MHz
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Lead Diameter :
0.7 mm
Max DC Current :
5.7A
Self Resonant Frequency :
28MHz
Current Rating :
5.7A
Inductance :
4.7μH
Lead Length :
3.5mm
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Height :
8.5mm
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
11.7mOhm Max
Number of Functions :
2
Datasheets
RCH108NP-4R7M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD