RCH108NP-470K
Mfr.Part #
RCH108NP-470K
Description
FIXED IND 47UH 2.1A 99 MOHM TH
RCH-108
Lead Pitch :
5mm
Lead Diameter :
700 µm
Test Frequency :
1kHz
DC Resistance (DCR) :
99mOhm Max
Number of Functions :
1
Wirewound
Termination :
Radial
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Max DC Current :
2.1A
Current Rating :
2.1A
Tolerance :
±10%
Diameter :
10mm
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Height :
6.5mm
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Inductance :
47μH
Self Resonant Frequency :
10MHz
Datasheets
RCH108NP-470K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD