RCH108NP-180M
Mfr.Part #
RCH108NP-180M
Description
FIXED IND 18UH 3.4A 49 MOHM TH
Current Rating :
3.4A
Inductance :
18μH
Published :
Lead Length :
3.5mm
Height :
8.5mm
Lead Diameter :
0.7 mm
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
1kHz
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Max DC Current :
3.4A
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Self Resonant Frequency :
17MHz
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
DC Resistance (DCR) :
49mOhm Max
Datasheets
RCH108NP-180M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD