RCH108NP-150M
Mfr.Part #
RCH108NP-150M
Description
FIXED IND 15UH 3.7A 36 MOHM TH
DC Resistance (DCR) :
36mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
HTS Code :
Lead Length :
3.5mm
Inductance :
15μH
Tolerance :
±20%
Current Rating :
3.7A
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Test Frequency :
1kHz
Max DC Current :
3.7A
Pbfree Code :
yes
Case/Size Code :
Weight :
2.400014g
Lead Diameter :
0.7 mm
Series :
RCH-108
Number of Functions :
2
Height :
8.5mm
Self Resonant Frequency :
9MHz
Datasheets
RCH108NP-150M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD