RC14JT62K0
Mfr.Part #
RC14JT62K0
Description
RES 62K OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance :
62kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Axial
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.4mm