RC14JT510K
Mfr.Part #
RC14JT510K
Description
RES 510K OHM 5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
1334 ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.4mm
Lead Length :
30mm
Feature :
Non-Inductive, Pulse Withstanding
Military Standard :
Not
Tolerance :
±5%
Resistance :
510kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C