RC14JT22K0
Mfr.Part #
RC14JT22K0
Description
RES 22K OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
28 Weeks
Diameter :
2.4mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
22kOhm
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Axial, Through Hole
Packing Method :
TR, 13.5 INCH
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Feature :
Non-Inductive, Pulse Withstanding
2
Datasheets
RC14JT22K0
Stackpole Electronics, Inc. RC14JT22K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 22kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Composition,