RC0805JR-133K3L
Mfr.Part #
RC0805JR-133K3L
Description
RES 3.3K OHM 5% 1/8W 0805
e3
Product Width :
1.25 mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Tolerance :
5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.125W
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
150V
Contact Plating :
Lead, Tin
Rated Temperature :
70°C
Composition :
Thick Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PAPER, 11 1/4 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
1.25mm
Height :
500μm
Construction :
RECTANGULAR
HTS Code :
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
2mm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel
Resistance :
3.3kOhm
Resistance Tolerance :
5
Product Length :
2 mm
Datasheets
RC0805JR-133K3L
YAGEO RC0805JR-133K3L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 3.3kOhm, 5%,