RC0805DR-0724R3L
Mfr.Part #
RC0805DR-0724R3L
Description
RES 24.3 OHM 0.5% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
609.6μm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thick Film
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
24.3Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RC0805DR-0724R3L
YAGEO RC0805DR-0724R3L
RC Series, Thick Film, 24.3Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C