RC0805DR-0712R7L
Mfr.Part #
RC0805DR-0712R7L
Description
RES 12.7 OHM 0.5% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Height :
609.6μm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
12.7Ohm
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RC0805DR-0712R7L
YAGEO RC0805DR-0712R7L
RC Series, Thick Film, 12.7Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C