RB6532-36-0M4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RB6532-36-0M4
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
Package / Case
Vertical, 6 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 420UH 36A 3LN TH
Stock
194
In Stock :
194
Manufacturer :
Schaffner EMC, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Inductance @ Frequency :
420μH @ 400Hz
Mounting Type :
Through Hole
Series :
RB
Current Rating :
36A
Depth :
58mm
Self Resonant Frequency :
400Hz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Vertical, 6 PC Pin
Filter Type :
Power Line
Lead Pitch :
5.08mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series Resistance :
1.5mOhm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Published :
2014
Voltage - Rated DC :
1kV
Max DC Current :
36A
Lead Diameter :
2.2 mm
Mount :
Radial, Through Hole
Size / Dimension :
2.441Lx2.283W 62.00mmx58.00mm
Voltage - Rated AC :
600V
Height :
70mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
4.2mOhm Typ
Termination :
Radial
Number of Lines :
3
HTS Code :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Inductance :
420 μH
Tolerance :
50%
Packaging :
Bulk
Datasheets
RB6532-36-0M4
Schaffner EMC, Inc. RB6532-36-0M4
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD