RB6522-16-1M0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RB6522-16-1M0
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 1MH 16A 2LN TH
Stock
31
In Stock :
31
Manufacturer :
Schaffner EMC, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Max DC Current :
16A
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated AC :
600V
Published :
2014
Lead Diameter :
2 mm
Series :
RB
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
4.6mOhm Typ
Inductance @ Frequency :
1mH @ 400Hz
Height :
52mm
Filter Type :
Power Line
Mount :
Radial, Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Series Resistance :
4.6mOhm
Lead Pitch :
20.32mm
Lead Free :
Lead Free
HTS Code :
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Depth :
46.93mm
Mounting Type :
Through Hole
Current Rating :
16A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
4.6 mH
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
50%
Self Resonant Frequency :
400Hz
Number of Lines :
2
Voltage - Rated DC :
1kV
Termination :
Radial
Size / Dimension :
1.846Lx1.772W 46.90mmx45.00mm
Datasheets
RB6522-16-1M0
Schaffner EMC, Inc. RB6522-16-1M0
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD