QXK2J474JTPTZH
Mfr.Part #
QXK2J474JTPTZH
Description
CAP FILM 0.47UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.47µF
Voltage - Rated AC :
250V
Tolerance :
±5%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630V
Packaging :
Bulk
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Surface Mount :
No
2
Width :
11.3mm
Size / Dimension :
1.220Lx0.445W 31.00mmx11.30mm
Length :
31mm
Radial
Voltage - Rated DC :
630V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Wire
Terminal Pitch :
27.5mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 250
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.835 21.20mm