QVMQF576D33-2.5B-33.600
Mfr.Part #
QVMQF576D33-2.5B-33.600
Description
XTAL OSC VCTCXO 33.6000MHZ LVDS
Frequency Stability :
±2.5ppm
Type :
VCTCXO
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency :
33.6 MHz
Absolute Pull Range (APR) :
±8ppm
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
26mA (Typ)
Series :
QuikXO
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA (Typ)
Base Resonator :
Crystal
Height - Seated (Max) :
0.102 (2.60mm)