QVMQF326D25-2.0A-102.400
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QVMQF326D25-2.0A-102.400
Manufacturer
Mercury United Electronics
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 102.4000MHZ LVDS
Stock
130
In Stock :
130
Manufacturer :
Mercury United Electronics
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±2PPM
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Spread Spectrum Bandwidth :
Series :
QuikXO
Package :
Strip
Current - Supply (Max) :
23mA (Typ)
Ratings :
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.067 (1.70mm)
Type :
VCTCXO
Voltage - Supply :
2.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA (Typ)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency :
102.4 MHz
Absolute Pull Range (APR) :
±8ppm