QVMQF576D25-2.5B-49.152
Mfr.Part #
QVMQF576D25-2.5B-49.152
Description
XTAL OSC VCTCXO 49.1520MHZ LVDS
Ratings :
Series :
QuikXO
Frequency :
49.152 MHz
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.102 (2.60mm)
Current - Supply (Max) :
23mA (Typ)
Voltage - Supply :
2.5V
Output :
LVDS
Type :
VCTCXO
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA (Typ)
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
±2.5ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) :
±8ppm