QVMQF574T25-2.5B-37.800
Mfr.Part #
QVMQF574T25-2.5B-37.800
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCTCXO 37.8000MHZ CMOS
Height - Seated (Max) :
0.102 (2.60mm)
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA (Typ)
Current - Supply (Max) :
20mA (Typ)
Product Status :
Active
Absolute Pull Range (APR) :
±8ppm
Series :
QuikXO
Output :
CMOS
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency :
37.8 MHz
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply :
2.5V
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±2.5ppm