QVMQF326D25-2.5B-49.960
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QVMQF326D25-2.5B-49.960
Manufacturer
Mercury United Electronics
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 49.9600MHZ LVDS
Stock
130
In Stock :
130
Manufacturer :
Mercury United Electronics
Product Category :
Oscillators
Output :
LVDS
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Frequency :
49.96 MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA (Typ)
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±2.5ppm
Series :
QuikXO
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
23mA (Typ)
Package :
Strip
Spread Spectrum Bandwidth :
Ratings :
Absolute Pull Range (APR) :
±8ppm
Voltage - Supply :
2.5V
Height - Seated (Max) :
0.067 (1.70mm)
Base Resonator :
Crystal
Type :
VCTCXO
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)