QPW025A0F641-H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QPW025A0F641-H
Manufacturer
ABB Embedded Power
Package / Case
10-DIP Module, 9 Leads, 1/4 Brick
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 83W
Manufacturer :
ABB Embedded Power
Product Category :
Package / Case :
Voltage - Input (Min) :
36V
Applications :
ITE (Commercial)
Packaging :
Tray
Feature :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Series :
QPW025
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Efficiency :
92.5%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Output 1 :
3.3V
Control Features :
Enable, Active Low
Size / Dimension :
2.28Lx1.45W x 0.48 H 57.9mmx36.8mmx12.2mm
Power (Watts) :
83W
Current - Output (Max) :
25A
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Isolation :
1.5kV
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Input (Max) :
75V